YENİ! MELEK MOSSO ‘KİRPİKLERİN’

Kendine has tarzı ve yorumuyla müzik dünyasının en sevilen isimlerinden biri olan Melek Mosso, yaz aylarında yayınladığı ve hala listelerin zirvesinde yeralan “Hayatım Kaymış” şarkısının ardından yepyeni teklisi “Kirpiklerin” i müzikseverlerle buluşturdu. 

Sözü ve müziği Kalben’e,  düzenlemesi Genco Arı’ya ait olan şarkının video klibi Murat Joker yönetmenliğinde çekildi. 

“Kirpiklerin” adlı yepyeni Melek Mosso Şarkısını Radyo 34’te günün herhangi bir saatinde dinleyebilirsiniz..


Melek Mosso’nun kaleminden  “Kirpiklerin”

Bir Mayıs gününde telefonuma gelen mesajın heyecanıyla ilk kez dinledim “Kirpiklerin”i… Sevgili Kalben “seni duydum şarkıda” demişti. 

Tatlı kazağıyla ilk dinlediğim andan beri çok severim kendisini. Her şarkısı, her cümlesi kalbimde bir yerlere dokunur. Ona ait bir şarkıyı söylemek benim için büyük mutluluk. Şarkı dilime geçer geçmez Genco Arı’yla üzerinde düşünmeye başladık. Başka bir soundun peşine düştük. Klasik şarkı formunda bir şey değildi. Başlayıp süren ve aynı ahenkle biten bu melodiyi hiç bozmadık. Her şarkının illa nakaratı olacak diye bir şey yoktu. Biz de “Kirpiklerin” o şarkılardan ayrı dursun istedik, tıpkı Kalben’in yazdığı gibi… Şarkıyı her şekilde söylemek mümkündü ama ben şarkının istediği gibi söyledim. Göğsümden bir parçayı koparıp yanına iliştirdim bazı mısraların. Sesimdeki pus çöktü yükseldiğim yerlere. Yağmurda ıslanmış arnavut kaldırımlı sokaklarda yürümek gibiydi “kirpiklerin”i söylemek. Şarkının taslağı çıkar çıkmaz Murat Joker’i aradım. Zaten bir önceki klipten birbirimize güvenen iki insandık. Bu sefer farklı bir Melek’i göstermek istedik. Kimsenin görmediği ama var olan o kadının artık içimden çıkma zamanı gelmişti. Bunu yapabilecek en iyi kişinin Murat olduğunu biliyordum. Öyle de oldu. Bir villada çeşitli alanları ve ışık oyunlarını kullandık. Tabi bir de piton yılanımız var. Şunu anladım ki yılanlarla çalışmak çok zormuş. Bir ara boğazıma dolandı, çekimi durdurup çözdük. Bir kareyi çekerken de aşağı akmaktan vazgeçip kulağıma doğru geldi. Tüğlerim diken diken olunca yine durdurmak zorunda kaldık çekimi. Elime sürünmesi için bir sürü take aldık. Yine de yapmadı. Ama korkmadım, espri yaptım “yılandan korkmam yalandan korktuğum kadar” diye. Klipte bana Serkan Sağdıç eşlik etti. Onun da pozitif motivasyonuyla işimizi layığıyla yaptığımızı düşünüyorum. Çünkü ne çok aşk ne de çok tuhaflık olsun istemedik. İkisinin arası bir araftı “kirpiklerin”… 

Deli gibi özlese de sarılıp öpemeyen biri gibiydi. Ama sanki klibimiz bir rüyaydı da biz bu iki kişiyi kavuşturmuştuk. Bütün iç çeken hislerimi her anına ve her melodisine işledim. Umarım dinleyen herkesin “kirpiklerin”e tutunur. 

Sevgiyle

Melek Mosso 


RADYO 34 Canlı Dinle

RADYO 34

Current track

Title

Artist

Radyo 34 CANLI YAYIN