Taner Kaya İlk Klibini Çekti…

Taner Kaya İlk Klibini Çekti…

‘’Dilhun’’ albümüyle kısa bir süre önce profesyonel müzik kariyerine başlayan Taner Kaya’nın, söz ve müziği Ferhat Göçer’e ait çıkış şarkısı olan ‘’Yaklaşmayın’’ klibi tüm dijital platformlardaki yerini aldı. Taner Kaya ile “Ayrılsak Ölürüz Biz” şarkısıyla yolları ilk defa kesişen Ferhat Göçer, sanatçının ilk albümünün yapımcısı da oldu.

Klip çekimleri boyunca Taner Kaya’nın yanında olan Ferhat Göçer, ilk klip deneyiminde Taner’e koçluk yaptı. ‘’Dünyada Covid salgını felaketle sonuçlansaydı ne olurdu?’’ fikrinden yola çıkılarak post apokaliptik felaket sonrası bir dünya ile açılan klip, gerçeküstü bir dünya yaratılarak çekildi.

Yönetmen Ercan Şencan imzalı klip, bir caddenin trafiğe kapatılmasıyla one shot (tek plan) tekniğiyle çekildi. Baştan itibaren hiçbir kesinti olmadan tek bir çekimde bitirilmesi gereken one shot tekniğinde, hatasız tek çekim için yaklaşık 50 çekim tekrar gerçekleştirildi. Yedi klasik araba, üç motor ve on dört oyuncunun yer aldığı ve büyük bir titizlikle çalıştığı klip çekiminde Ferhat Göçer,  Taner Kaya’yı hiç yalnız bırakmadı.

‘’Yaklaşmayın’’ın klibinin üçlü devam kliplerinin ilki olduğunu ve albümdeki diğer şarkılarının kliplerinin devam niteliğinde çekileceğini belirten Taner Kaya ilk klip heyecanını ise ‘’Ferhat Göçer gibi tecrübeli bir isimle birlikte çalışmak çok keyifliydi. Bir abi gibi davrandı ve eksikliğini hissettirmedi’’ diyerek açıkladı. Şarkıyı günün herhangi bir saatinde Radyo 34’te dinleyebilirsiniz.


RADYO 34 Canlı Dinle

RADYO 34

Current track

Title

Artist

Radyo 34 CANLI YAYIN