SİBEL ALAŞ “ADAM”

“ŞİMDİ 90’LAR 3” TEN İKİNCİ SINGLE

90’lı yılların unutulmaz şarkılarının yayımlandığı “Şimdi 90’lar” ve “Şimdi 90’lar 2” albümlerinin gördüğü ilginin ardından Türk pop müziğinin 90’lı yıllarına damgasını vuran 10 ünlü ismi, heyecanla beklenen “Şimdi 90’lar 3” albümü için bir araya geldiler. Pop müziğin sevilen ismi Sibel Alaş, “Şimdi 90’lar 3” albümünün ikinci single’ı “Adam” ile müzikseverlerle buluşuyor.
Sibel Alaş, sözü – müziği kendine ve Mustafa Sandal’a ait olan, günümüzde de büyük ilgi gören, 90’lar popunun önemli hitlerinden “Adam” ı “Şimdi 90’lar 3” albümü için yeniden yorumladı. Alaş’ın, 1995 yılında yayımlanan ilk albümüne ismini veren “Adam” isimli şarkısının orijinaline sadık kalınarak hazırlanan yeni düzenlemesinde Metin Özülkü ve Hasan Çiçek’in imzası var. Sanatçıya, şarkının yeni düzenlemesinin vokallerinde; Bahar Kocak ve Hasan Çiçek eşlik ettiler.
Sibel Alaş “Adam” single’ının kapak tasarımını Özlem Semiz tarafından hazırlandı.
“Şimdi 90’lar 3” albümünün ikinci single’ı olan Sibel Alaş “Adam”; unutulmaz isimlerin, unutulmaz şarkılarını modern soundlarla yeni nesille buluşturan projelere öncülük yapan Ossi Müzik etiketiyle, Hakan Eren’in yapımcılığında ve prodüktörlüğünde, Metin Özülkü’nün müzik direktörlüğünde, Pelin Kakırman’ın proje koordinatörlüğünde yayımlandı.

ADAM

Durup da söyleyemediğin adımsa, gizli kapaklı
Sevda türküleri tuttursam da ben, telli duvaklı
Yanıma korlar mı adam seni
Koparıp acıtmazlar mı beni
Nafile yanar elim, dudağım
Seni bana yar ederler mi
Yağmur, bulutu unutursa
Dalında çiçeği kurutursa
Yar benden utanırsa
Düşündüm, düşümden ayrı kaldım
Söz-Müzik: Sibel Alaş & Mustafa Sandal
Düzenleme: Hasan Çiçek & Metin Özülkü


RADYO 34 Canlı Dinle

RADYO 34

Current track

Title

Artist

Radyo 34 CANLI YAYIN