SERTAB ERENER ”HER DEM AKUSTİK” ALBÜMÜNDEN ”VURULDUK”

ERTAB ERENER’İN EN ÇOK SEVİLEN ŞARKILARINI TOPLADIĞI İKİNCİ ALBÜMÜ “HER DEM AKUSTİK” ÇIKTI.

Sanatçı sevilen şarkılarının yeni versiyonlarını çıkartmaya devam ediyor. İlk olarak Her Dem Yeşil adını verdiği albümü Temmuz 2023’te çıkartan Erener, serinin devamını akustik olarak hazırladı. Vurulduk şarkısı ile 15 Nisan’da single çıkartan Erener, 19 Nisan 2024’te ise albümü tüm dijital platformlarda dinleyicileri ile buluşturdu.

Her Dem Akustik albümünü İstanbul ve Bodrum Kala Stüdyo’larında kaydedildi. Albümün düzenlemelerini çok eskiden beri tanıştığı müzisyen arkadaşı Nurkan Renda ve aslında avukatı da olan Kerem Özpekel yaptı.

Albümde yer alan 11 şarkı için Büyük Londra Oteli’nde Selim Çotal ve Gürdeniz Bursalı yönetmenliğinde klip çekildi. Klip çekimlerine uzun zaman ara veren Sertab Erener sanat yönetmenliğini yaptığı ve kurgusuna kadar çalıştığı bu çekimde 11 şarkı için 11 kıyafet giydi. Sanatçının stylingini Şeyda Sözüer yaptı. Merve Fatma, kamera arkası görüntüleri için geldiği halde VHS kamerasıyla çektikleri hem kapak fotoğrafı oldu hem de videolarda kullanıldı. 19 kişilik büyük bir ekip ile çalışılan çekimler toplam 2 gün sürdü.

Sanatçı albümü için şu sözleri söyledi:

“En çok sevdiklerim ve en çok sevdikleriniz 2. albümde. Bu sefer ismini “Her Dem akustik” koydum. Bu albümün alametifarikası, Akustik gitarlarla katman katman örülmüş, çalınmış ve düzenlenmiş olması. Her bir şarkının her bir sözünü, her bir notasını, daha derin ve hissederek ve yılların sesime yansımasının tadını çıkartarak söyledim. Deneyim, zaman, yaşlanmadan yaşlanmak. Nurkan Renda ve Kerem Özpekel onlar bu albümün kahramanları. Kalplerinden, ellerine oradan da gitarlarının tellerine akıttıkları notalar için her ikisine de teşekkür ederim.

Keyifli dinlemeler.


RADYO 34 Canlı Dinle

RADYO 34

Current track

Title

Artist

Radyo 34 CANLI YAYIN