SELAMİ ŞAHİN ŞARKILARI ALBÜMÜNÜN İLK SERİSİ 7 TEMMUZ’DA YAYINDA!

SELAMİ ŞAHİN ŞARKILARI ALBÜMÜNÜN İLK SERİSİ 7 TEMMUZ’DA YAYINDA!

ALBÜMDE TEOMAN, SILA, KENAN DOĞULU VE BİRBİRİNDEN İDDİALI İSİMLER YER ALIYOR!

SANAT HAYATININ 57. YILINI TRIBUTE ALBÜM İLE TAÇLANDIRIYOR!

Yüz yıllık Cumhuriyet tarihimizin 75 yılına şahitlik eden Türk müziğinin sayılı efsanelerinden büyük usta Selami Şahin, sanat hayatının elli yedinci yılına adım atarken muhteşem bir albüm ile sevenlerini selamlayacak.

Selami Şahin’in uzun süredir beklenen ‘Selami Şahin Şarkıları’ projesinin ilk bölümü tamamlandı. Yaşamı boyunca sanat dünyasına kazandırdığı sayısız unutulmaz eseriyle yıllarımızı daha kıymetli kılan Selami Şahin’in bu anlamlı yıldönümünde kendisine en sevilen ve dillerden düşmeyen şarkılarından oluşan derleme bir albüm projesi eşlik ediyor.

Selami Şahin’in en önemli eserlerini günümüze taşıyıp bu eserleri popüler müzik dünyasıyla buluşturan albüm, Selami Şahin’i onurlandıran büyük bir proje olarak 7 Temmuz Cuma günü tüm dijital platformlarda eş zamanlı olarak müzikseverler ile buluşacak.

Kendi tarzlarında başarılı birbirinden iddialı sanatçılar ve yeniden düzenlemelerle müzikal bir şölene dönüşen projenin ilk serisinde Atiye, Birsen Tezer, Derya Bedavacı, Elif Sanchez, Gripin, Kenan Doğulu, Rubato, Sakiler, Sıla ve Teoman yer alıyor.

Toplamda beş farklı seriden oluşacak olan ‘Selami Şahin Şarkıları’ projesinin kapak illüstrasyonu, Ethem Onur Bilgiç imzası taşıyor.

15 Ağustos tarihinde 75. yaşını kutlayacak olan büyük usta Selami Şahin’e adeta saygı duruşu niteliğinde hazırlanan albümün müzik direktörlüğünü Lider Şahin üstlenirken, yeniden düzenlemelerinde ise İskender Paydaş, Ozan Doğulu, Gürsel Çelik, Febyo Taşel ve Paul Sanchez gibi tarzlarında usta birçok prodüktörün imzası var.

Selami Şahin’in Atiye, Birsen Tezer, Derya Bedavacı, Elif Sanchez, Gripin, Kenan Doğulu, Rubato, Sakiler, Sıla ve Teoman’dan oluşan ‘Selami Şahin Şarkıları 1’ albümü, Lider Müzik etiketiyle 7 Temmuz Cuma günü tüm dijital platformlarda yayında!

Sıla – Özledim Her Şeyini

Selami Şahin’in eşi Didem Şahin’e yazdığı en özel şarkılardan biri olan ve 1994 yılında yayınladığı albümüne adını veren şarkı ‘’Özledim Her Şeyini’’, Türk pop müziğinin sevilen seslerinden Sıla ile farklı bir anlam kazanıyor. Gürsel Çelik’in düzenlemesini yaptığı şarkıda Sıla’ya kendi orkestrası eşlik ediyor.

Teoman – Dostlarım

1972 yılında Tanju Okan için yazdığı şarkının sözlerini ve notalarını kaybeden Selami Şahin, bunun üzerine yeni bir şarkı yazar ve yıllarca dillerden düşmeyecek ‘’Dostlarım’’ şarkısı böyle doğar. ‘’Dostlarım’’, pop müziğin benzersiz yorumcularından Tanju Okan’ın ardından günümüzün bir başka değeri Teoman’ın sesinde ve kendine has tarzında yeniden hayat buluyor. Şarkının düzenlemesi ise alanında bir başka önemli isme, İskender Paydaş’a ait.

Rubato – Ödüm Kopuyor

‘’Ödüm Kopuyor’’ özellikle 1994 yılında Güllü yorumu ile duyulmuştu. ‘90’larda arabesk-fantezi müzik türünün en popüler isimlerinden biri olan Güllü’den sonra şarkı bu defa aynı türü günümüze başarıyla taşıyan Rubato’nun düzenlemesi ve yorumuyla karşımıza çıkıyor.

Elif Sanchez – Benim İçin Öldün Artık

1982 yılında hem Nilüfer’in hem de Behiye Aksoy’un albümlerinde yer alan ‘’Benim İçin Öldün Artık’’ caz solisti olan Elif Sanchez’in kendine özgü yorumuyla yeniden hayat buluyor. Şarkının bu çok farklı düzenlemesi ise müzik kariyerinde Grammy adaylığı bulunan trompet virtüözü Paul Sanchez tarafından yapıldı.

Kenan Doğulu – Seninle Başım Dertte

Selami Şahin denilince ilk akla gelen şarkılardan biri olan ve ilk kez 1983 yılında plak yapılan, sonrasında farklı sanatçılar tarafından yeniden seslendirilen ‘’Seninle Başım Dertte’’ bu kez Kenan Doğulu’nun yorumu ve Ozan Doğulu’nun aranjesiyle karşımıza çıkıyor.

 Gripin – Sokakların Dili

‘’Sokakların Dili’’ ilk kez 1978 yılında Salim Dündar tarafından seslendirildi. Birçok Selami Şahin şarkısının aksine daha az bilinen bu şarkı Gripin’in farklı düzenlemesiyle albümün sürpriz şarkılarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

Birsen Tezer – Sen Mevsimler Gibisin

‘70’li ve ‘80’li yıllarda çok sayıda sanatçı tarafından ardı ardına plak yapılan ve dillerde dolaşan ‘’Sen Mevsimler Gibisin’’ 1975 yılında Selami Şahin’e Altın Kelebek Ödülü kazandırmıştı. Selami Şahin’in kariyerinde dönüm noktalarından biri olan şarkı, Birsen Tezer’in kendine has sesi ve stiliyle bu defa bambaşka bir ruh kazandırıyor.

Sakiler – Usta

Müslüm Gürses’in sesinden kulaklarımıza yer etmiş ‘’Usta’’ Sakiler tarafından bugünlere taşınıyor. Gürses’in 1997 yılında seslendirdiği şarkı, bu defa onun izinden giden bir grubun güncel yorumuyla hayat buluyor.

Derya Bedavacı – Namert Olayım

2001 yılında İbrahim Tatlıses tarafından seslendirilerek dillere düşen ‘‘Namert Olayım’’, bu kez genç kuşağın dikkat çeken seslerinden Derya Bedavacı’ya emanet. Şarkının yeni düzenlemesi ise Febyo Taşel tarafından yapıldı.

Atiye – Sefam Olsun

Bülent Ersoy’un 1993 yapımı albümüne adını veren bu şarkı, dönemin ses getiren şarkılarından biri olmakla birlikte Bülent Ersoy’un en çok satan albümleri arasına yerleşti. ‘’Sefam Olsun’’ bu defa Atiye’nin yorumuyla bugünün müzikal anlayışında hayat buluyor. Şarkı, İskender Paydaş düzenlemesiyle dinleyenleri dansa davet ediyor.


RADYO 34 Canlı Dinle

RADYO 34

Current track

Title

Artist

Radyo 34 CANLI YAYIN