MELİKE ŞAHİN ” PENÇE 

MELİKE ŞAHİN ” PENÇE “

Büyük beğeni toplayan ilk albümü Merhem ve hemen ardından paylaştığı düet ve canlı konser albümleriyle dinleyicisinin gönlünde taht kuran Melike Şahin, 2 yıl aradan sonra ilk defa bir single paylaşıyor.

Pençe’nin sözleri her zamanki gibi Şahin’in kaleminden. Sanatçının, aynı zamanda orkestrasında da beraber çalıştığı müzisyen Zafer Tunç Resuloğlu ile beraber besteledikleri eserin prodüktör koltuğunda da Resuloğlu oturuyor. Şarkının yardımcı prodüktörü ise, Melike Şahin’in Nasır ve Hepsi Geçti gibi çok sevilen şarkılarında da beraber çalıştığı Sabi Saltiel.

Sanatçı, aynı zamanda, uzun bir aranın ardından Pençe’nin klibi için kamera karşısına geçti. Nazlı Elif Durlu’nun yönettiği klipte, Şahin’e Hakan Emre Ünal eşlik ediyor.

Toksik ilişkisini sonlandırıp, hayatının iplerini yeniden kendi ellerine alan bir kadının hikâyesinin anlatıldığı şarkıda, güçlü bir altyapı üzerinde Melike Şahin’in efsunlu vokalini dinliyoruz. Pençe aynı zamanda Melike Şahin’in ikinci albümünün hazırlıklarına başladığının da müjdecisi!

MELİKE ŞAHİN-BİYOGRAFİ

Melike Şahin, nâmıdiğer “Diva Bebe”, şarkıcı, söz yazarı ve besteci. Solo kariyerine 2017’de başladı. Şarkıları kısa sürede milyonlarca dinlenmeye ulaştı. Hızla büyüyen ve kemikleşen bir dinleyici kitlesine sahip. İlk albümü “Merhem”i 2021 yılında yayınladı. Albümün Türkiye turnesinde 70 konser yaptı, 30 şehirde çaldı. 2022 yazında, Avrupa’nın en köklü ve büyük müzik festivallerinden Roskilde’de sahne aldı. Naif yorumculuğu, kalbe işleyen şarkı sözleri ve göz dolduran sahne performanslarıyla tanınan sanatçı, durmaksızın üretmeye ve dünyanın her yerinden müzisyenlerle işbirliği yapmaya devam ediyor.


RADYO 34 Canlı Dinle

RADYO 34

Current track

Title

Artist

Radyo 34 CANLI YAYIN