MEHTAP MERAL, “BİZE RAĞMEN” BAHARA DAMGA VURACAK  

“Yağmurun kendi derdi var, ıslatamaz bizi artık…” 

Mehtap Meral, söz ve müziği Tuna Kiremitçi’ye ait olan “Bize Rağmen” şarkısıyla bu bahar da iddialı geliyor.   

Sözleri ve bestesi ünlü müzisyen ve romancı Tuna Kiremitçi’ye ait olan ‘Bize Rağmen’ şarkısıyla bu bahara damga vuracak olan Mehtap Meral’in ‘Bize Rağmen’  adlı şarkısı 28 Nisan’da Wediacorp etiketiyle tüm dijital platform,  televizyon ve radyolarda yayında olacak. 

Daha önce müziğimizin efsanelerinden Ahmet Kaya’nın ‘Söyle’ ve İlhan Şeşen’in ‘Oralarda Mutlu Musun’ şarkılarını cover yapan Mehtap Meral, şimdi de bir başka ünlü isim; Tuna Kiremitçi’nin yepyeni şarkısıyla karşımızda. Kiremitçi’nin Mehtap Meral için özel olarak yazıp bestelediği “Bize Rağmen”,  yılın en duygusal ve dillerden düşmeyecek  şarkılarından biri olmaya aday.   

“Aşk”, “Yana Yana” ve “Yanlışlar Kraliçesi” isimli üç albüme imza atan Mehtap Meral, çok sayıda single da yayınladı. “İzin Verin De”, “Bir Bahar Aşkısın” ve “Ateş Oldum” en çok ses getiren single klipleri oldu. 

 Türkiye’nin en prestijli  şiir ödüllerinden olan Yunus Nadi’nin de sahibi olan Mehtap Meral’in müziği öncelikle güçlü sözleriyle öne çıkıyor. Onu en iyi tanımlayan ifade ‘şair müzisyen”. 

 Müziğe ağırlıklı olarak, kendi söz ve besteleriyle adım atan Mehtap Meral, Gülten Akın, Metin Altıok ve Ataol Behramoğlu gibi büyük şairlerin şiirlerinden de besteler yaptı. 

Televizyonlarda izlenme rekorları kıran “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” dizisinde okuduğu “Memik Oğlan” Türküsüyle milyonlara ulaşan Mehtap Meral, güçlü bir şair ve müzisyen olarak, müzik dünyamızda çok özel bir yere sahip.


RADYO 34 Canlı Dinle

RADYO 34

Current track

Title

Artist

Radyo 34 CANLI YAYIN