İzelle’nin ilk teklisi “Dağılırım”

İzelle yarı Kanadalı yarı Türk, İstanbul, Türkiye’den bir şarkıcı-söz yazarı ve yapımcı…

Sözü ve müziği kendisine ait olan “Dağılırım” teklisi ile çıkış yapan sanatçı, batı müziği etkisinin Türk kültürüyle kaynaşmasını sergilemeyi amaçlıyor. “Dağılırım” düşüncelerinde gelgitler yaşayan birinin duygularını, onu düşünce dolu dünyasından uzaklaştıran bir aşk hikâyesini anlatıyor.

İzelle, çok küçük yaşta müziğe başladı. O zamandan beri, müzik hayatında birçok farklı şekilde yer buldu. Caz, elektronik ve pop dahil olmak üzere birçok tür ve enstrümanla tanıştı. Bunlar onun alternatif pop türüne yönelimini şekillendirdi.

Büyüdüğü Kanada Vancouver’daki okulunda çeşitli müzik formlarını deneme fırsatı buldu; keman çaldı, müzikal tiyatro programında birçok ana rol üstlendi. 16 yaşına kadar piyano sınavlarına katıldığı Kraliyet Müzik Konservatuarı’na devam etti.

Yine Vancouver’daki Sarah McLachlan Müzik Okulu aracılığıyla bir müzikal tiyatro programına katıldı. Burada şarkı söylemeye yeteneği olduğu fark edildi. Wicked, Pirates of Penzance, Beauty and the Beast gibi birçok önemli tiyatro yapımında oynadı, başrollerde yer aldı.

Klasik müzik ve tiyatro ile tanıştıktan sonra, bir tür olarak Caz müziğine daha fazla ilgi duymaya başladı. Bu nedenle caz piyano dersleri aldı. Michael Buble’ın eski şan antrenörü ile 2 yıl boyunca caz vokal teknikleri üzerine çalıştı.

Ardından 4 arkadaşıyla “Five Charms Quartet” adında bir Caz grubu kurdu, grupta vokal yaptı. Grup, Kanada’nın Vancouver kentinde birçok popüler barda çaldı. Daha sonra müzik prodüksiyonuna girişti ve home stüdyosunda kendi şarkılarını yapmaya başladı.

İzel, ADA müzik etiketiyle İstanbul’da müzik kariyerine devam ediyor. Caz unsurlarını müziğine dahil ederken alternatif pop türünü keşfediyor. Ayrıca elektronik müzik yapımları üretiyor.

Şarkıya günün herhangi bir saatinde Radyo 34’te rastlayabilirsiniz…


RADYO 34 Canlı Dinle

RADYO 34

Current track

Title

Artist

Radyo 34 CANLI YAYIN